Megpróbálták ellopni Freud hamvait
Betörők próbálták ellopni Sigmund Freud hamvait egy londoni temetőből.
Betörők próbálták ellopni Sigmund Freud hamvait egy londoni temetőből.
Betegség vagy úri huncutság? – teszi fel a kérdést a depresszióról új könyvében Belső Nóra, aki saját esetein keresztül mutatja be a betegség „ezer arcát”. Lipótmező jó hely volt szerinte, ahol a betegek zöldségeket termeltek, és ahol soha nem volt gumiszoba. A szakember azt vetíti előre, hogy a közösségi oldalak is okozhatják a jövő depressziós eseteit.
Az utolsó óra címmel tartanak bemutatót csütörtökön a Rózsavölgyi Szalonban; a darab középpontjában a világhírű pszichoanalitikus, Sigmund Freud áll, az előadásban Jordán Tamás partnere Alföldi Róbert. A darab magyarországi bemutatójának látványtervezője és rendezője is Alföldi Róbert.
A vita legalább Sigmund Freud óta tart, hogy a nők valóban képesek-e elérni az orgazmust pusztán a hüvely falának az ingerlésétől, illetve van-e különbség a klitorális és vaginális orgazmus között.
Mivel lehet sokkolni a filmrajongókat, akik természeti katasztrófákról, tömeggyilkosságokról és brutális támadásokról szóló híreken edződnek? Ezen agyalhatott David Cronenberg is, amikor úgy döntött, hogy Freudot, a szexuális elfojtást és perverziót választja következő filmje témájául. A veszélyes vágy megszületett, a labdát viszont valaki elfelejtette lecsapni.
Perverzió és freudi analízis: március 15-én a magyar mozikba is megérkezik a Veszélyes vágy. Az is kiderül, hogyan lehet lazactelepet varázsolni a sivatagba, és milyen Julia Roberts gonosz mostohaként. Filmes ajánlók a hétre.
David Cronenberg új filmje is bemutatkozott a 68. velencei filmfesztiválon: a rendező Freudról és Jungról szóló filmje nagy tetszést aratott, bár néhány gyenge pontot is találtak benne.
A kokain az Amy Winehouse-hoz hasonló rendkívül tehetséges emberekre mindig is végzetes vonzerőt gyakorolt, és ez a jövőben sem lesz másként. Ez a véleménye interjúalanyunknak, Howard Markel orvos történésznek, Freud-kutató pszichiáternek. Az Egyesült Államokban a napokban jelent meg máris nagy port kavart könyve, amely végigköveti Sigmund Freud narkózásának útját, aki a koka növényben felfedezni vélte minden lelki betegségek legcsodálatosabb gyógyszerét. Ebben a hitben kezelt aztán félre betegeket, köztük egyik legjobb barátját, hozzájárulva annak halálához.
Rendhagyó kiállítás nyílt a kőbányai művelődési központban, ahol a pszichiátriai betegekkel foglalkozó Tárt Kapu egyesület művészetterápiás tevékenységét mutatják be, de a hazai pszichoanalitikus mozgalom és Kőbánya kapcsolatáról is számos érdekességet tudhatunk meg.
Nem kész emlékezettel jövünk a világra, így rendkívül nehéz kisgyermekkori emlékeket előhívnunk. Több pszichológiai kutatás szerint a néhány éves kor előtti „fekete lyuk” természetes jelenség, ezzel szemben mások még a születésnél régebbi emlékek előhívására is vállalkoznak.
Sigmund Freudot alakítja David Cronenberg kanadai rendező The Talking Cure (Beszélőkúra) című legújabb filmjében Christoph Waltz - erősítette meg az osztrák színész berlini PR-irodája szerdán.
A pszichoanalízis 150 éve született osztrák alapítója, Sigmund Freud elméleteit idézgetve ma már legtöbbször azt is hozzáteszik, tudományosan mennyire meghaladták azokat. Pedig néhány közülük - a tudományos és a közgondolkodást alapvetően megváltoztatva - máig érvényes.